Duvar Kağıdından Çok Daha Dayanıklı Duvar Kumaşları İle Sizlerleyiz

Herkes güzel ve temiz görünümlü duvarlara sahip olmak ister. Duvarları değiştirebilmek ve etkili bir görüntüye kavuşturabilmek için birçok alternatif vardır. Duvarlarda boya, duvar kâğıdı, kaplama gibi seçenekler sıklıkla tercih edilir. Ancak duvarları modern, şık ve temiz gösteren bir seçenek vardır ki herkesçe çok bilinmez: Duvar Kumaşı.


Duvar kumaşı birçok özelliği ile duvar kâğıdı ve boyanın yerine geçer. Performans ve dayanıklılık olarak düşünüldüğünde tercih edilmesi gereken harika, etkili, dayanıklı bir uygulamadır. Peki, duvar kumaşı nedir? Nasıl yapılır? Neden duvar kumaşı tercih etmelisiniz?
Neden Duvar Kumaşı Tercih Edilmeli?


Duvar kumaşı her tür yüzeye uygulanabilmektedir. Bunun için zemin iyi olarak hazırlanmakta ve zemine uygun olarak astar, yapıştırıcı gibi ürünler kullanılmaktadır. Her tür yüzeye uygulanabilir olması nedeniyle işlem sonucunda hata meydana gelmemekte, duvarlar modern, farklı ve derinlikli bir forma dönüşmektedir. 


Diğer alternatiflerine kıyasla duvar kumaşını tercih etmeniz, duvarınızdaki bu kaplamanın yırtılmasının solmasının kısa vadede mümkün olmadığını sizlere gösterecektir. Duvar kumaşının en bilinen özelliği silinebilir ve nefes alabilen yapısıdır. Bu da ürünü uzun yıllar boyunca hiçbir şekilde deforme olmaksızın kullanabileceğiniz anlamına gelir.


 Duvar kumaşı tercih ettiğinizde, kolay temizlenebilir bir duvara sahip olacaksınız. Duvarınız kirlendiği anda kumaşı yumuşak bir bezle ve her türlü temizlik malzemesiyle rahatça temizleyebilmeniz sizin için zaman ve performans açısından büyük bir avantaj sağlar.  Ayrıca ses ve ısı izolasyonunu da diğer ürünlere oranla çok daha fazla sağlayan bu kumaşlar, her mekân için tercih edilebilirdir. 


Duvar Kumaşı ile Modern Duvarlar


Ev, iş yeri ya da çeşitli yaşam alanları üzerinde dekorasyon esnasında kullanılan malzemelerin seçimi ortaya çıkacak sonuç için son derece önemlidir. Duvarda kullanılan malzeme, istenilen dekoratif etki için belirleyicidir. Yapılacak olan küçük dokunuşlar ve farklı seçimler ile yaşam alanlarında iddialı sonuçlar elde etmek mümkündür.


Duvar kumaşı, yüzeyin pürüzsüz, kuru, astarlanmış, toz ve kirden arındırılmış olmasını sağlayan, her türlü yüzeye uygulanabilir olan harika bir uygulamadır. Dokuma ya da dokuma olmayan bir kumaş desteğine lamine edilmekte ve yeni nesil nano teknoloji ile üretilen bu ürünler duvarlara uygulanmaktadır. Duvarlarında modern, estetik ve derinlikli bir görüntüye sahip olmak isteyen herkes duvar kumaşı kullanabilir. Kolay temizlenebilir, kaliteli ve dayanıklı yapısı ile uzun yıllar temiz duvarlara sahip olabilir.